Νέες επιτυχίες στον στίβο

Δύο αδέρφια, ο Αντώνης και η Παρασκευή Λιάμτσα κατέκτησαν ασημένια μετάλλια σε μίτινγκ στίβου στην Λάρισα
Τα παιδιά με τον προπονητή τους, Λευτέρη Πασσιά

Το Σάββατο 28 Μαΐου ο Πελασγός Α.Σ. Λάρισας σε συνεργασία με την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Θεσσαλίας διοργάνωσε στο ΕΑΚ Λάρισας αγώνες στίβου με την επωνυμία "Γιώργος Ζδράγκας", τιμώντας τη μνήμη του αδικοχαμένου αθλητή Γιώργου Ζδράγκα, 6ου Παγκόσμιου Πρωταθλητή στα 400 μ.

Στους αγώνες πήραν μέρος και αθλητές που προπονούνται καθημερινά με τον Λευτέρη Πασσιά στο Δημοτικό Στάδιο Βελεστίνου.

Με εξαιρετικες επιδόσεις τα αδέρφια, Αντώνης και Παρασκευή Λιάμτσα κατέκτησαν δύο ασημένια μετάλλια.

Στην κατηγορία Κ-14 ο Αντώνης Λιάμτσας κατέκτησε την 2η θέση στα 800 μ. με επίδοση 2`38``70, ενώ η Παρασκευή Λιάμτσα τερμάτισε αντίστοιχα δέυτερη στα 600 μ. με χρόνο 2`02``19.