Επιστροφή στις επιτυχίες με ανατροπή

Την θέση του στην τρίτη θέση της βαθμολογίας εδραίωσε ο Ρήγας Φεραίος, ανατρέποντας το εις βάρος του σκορ (1-2) στο γήπεδο του Σαρακηνού επί της ομώνυμης ομάδας
Εικόνα αρχείου

Ο Βαλωτής έβαλε μπροστά στο σκορ τους “κόκκινους” στο 65’ με φοβερό διαγώνιο σουτ. Ωστόσο οι φιλοξενούμενοι απάντησαν άμεσα, ισοφαρίζοντας σε 1-1 με πλασέ του αρχηγού Γάρου δύο λεπτά αργότερα. Η ολική ανατροπή ήρθε στο 77ο λεπτό “διά χειρός” Καραγιάννη ο οποίος βρήκε δίχτυα μέσα από την περιοχή.

Σαρακηνός: Κοντογιάννης, Ζάγκας (70’ Σκούρας), Αγγελής, Μοράλες, Ράπτης (46’ Θεοχάρης), Γιαμαλής, Κ. Δημόπουλος (80’ Λ. Δημόπουλος), Καλαμάτας, Βαλωτής, Αραμπατζής, Ν. Δημόπουλος (60’ Αντωνίου).

Ρήγας Φεραίος: Σπηλιόπουλος, Βαϊόπουλος, Γοδενόπουλος, Σταματίου, Φιλοσόγλου, Καλτσουνάς, Σουγκάρης (72’ Γ. Αγροκώστας), Νούλας (89’ Χότζα), Τσιακίρης (65’ Καραγιάννης), Γάρος (72’ Τζινιέρης), Δ. Αγροκώστας (89’ Κίτσιος).