ΒΕΛΕΣΤΙΝΟ καιρός

ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Αγία Άννα - Ρήγας 1-1

Ο Ρήγας διεκδίκησε έως τέλους τη νίκη αλλά έμεινε στο 1-1 με την γηπεδούχο Αγία Άννα στο Βασδέκειο για την πρεμιέρα των πλέι οφ

Αρκετά έντονο ντέρμπι στον αγωνιστικό χώρο με τον Ρήγα να έχει τον κόσμο του Βελεστίνου στο πλευρό του.

Η Αγία Άννα προηγήθηκε με ωραίο γυριστό του Κορέτα στο 22` για να ισοφαρίσει στην επόμενη φάση με κεφαλιά ο Ρόκας, ύστερα από πλάγιο άουτ. Στην επανάληψη ο Κόντρα έκανε ωραία προσπάθεια και σούταρε με τον Φλίγκο να αποκρούει και τον Γάρο να σκοράρει με το κεφάλι αλλά να υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ, με μία παρόμοια φάση να συμβαίνει στο πρώτο μέρος αλλά τον επιθετικό του Ρήγα να υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ πριν τελείωσει τη φάση. Οι γηπεδούχοί από την πλευρά τους είχανε δοκάρι σε κεφαλιά του Πετράκου και δύο πολύ καλές στιγμές με σουτ του ίδιου παίκτη και του Τσελεπή αλλά ο Ρήγας ήταν αυτός που στο τέλος μπορούσε να φύγει με ένα πολύ σημαντικό "διπλό" στις καθυστερήσεις, με τον Φλίγκο να εξουδετερώνει την εξ επαφής κεφαλιά του Βλιώρα στην κλειστή του γωνία έπειτα από κόρνερ και στη συνέχεια να αναγκάζει τον Δ. Αγροκώστα να καθυστερήσει στο τετ α τετ. Αρκετές διακοπές, κάρτες αλλά και αποβολή στους δύο πάγκους από την διαιτητική τριάδα που δεχότανε παράπονα. Στους 9 βαθμούς ο Ρήγας στην κατάταξη των πλέι οφ και στους 11 η Αγία Άννα με τον Πύρασο που επικράτησε 5-3 εκτός έδρας του Σαρακηνού (11) να φεύγει στους 18 βαθμούς.