Αγαπημένες καθηγήτριες
Και σε ποιον δεν έρχονται θύμησες από τα μαθητικά του χρόνια κοιτώντας αυτή τη φωτογραφία...
![Αγαπημένες καθηγήτριες](data/articles/1645567541687928838.jpg)
Παρά το γεγονός ότι οι περισσότερες έχουν βγει πλέον στη σύνταξη, οι δεσμοί από τα χρόνια που δίδασκαν στα ίδια θρανία του Γυμνασίου αλλά και του Λυκείου Βελεστίνου παραμένουν ισχυροί.
Ο λόγος για τις εκπαιδευτικούς, Ντ. Παπαστεργίου - Φιλόλος, Β. Τσουμπέκου - Βιολόγος, Β. Ποζιοπούλου - Φιλόλογος, Β. Ζαγόρη - Μουσικός, Ρ. Μπεκίρη - Φιλόλογος, Χ. Τζιβένη - Μαθηματικός και Σ. Φράγκου - Φιλόλογος, που το Μουσικό Βαγόνι συνάντησε σε εστιατόριο του Βόλου.
Σημαντική η μεταξύ τους φιλία αλλά και το γεγονός ότι μετά από χρόνια οι μαθητές τούς θυμούνται με ευχάριστες αναμνήσεις για το εκπαιδευτικό -και όχι μόνο- έργο που πρόσφεραν στον τόπο μας.