ΕΠΣΘ: Τα σημερινά αποτελέσματα

Ισοπαλία για Χλόη απέναντι στον Αχιλλέα Αχιλλείου - Πολύ σημαντικές νίκες στα ντέρμπι για Πύρασο και Σαρακηνό, ισοπαλία για Αστέρα απέναντι στον Αλμυρό, εκτός έδρας ήττα για Διαγόρα

Η Χλόη έχασε... τα άχαστα, σημάδεψε τέσσερις φορές το δοκάρι (!) ενώ αστόχησε και σε πέναλντι παραχωρώντας ισοπαλία (1-1) στον Αχιλλέα Αχιλλείου. Οι φιλοξενούμενο προηγήθηκαν με πέναλντι του Τσεκούρα στο 5ο λεπτό με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν με σουτ του Σεσκλιώτη στο 32` αλλά παρά τις ευκαιρίες, με αποκορύφωμα το χαμένο πέναλντι του Τριχόπουλου στο 55ο λεπτό, δεν μπόρεσαν να φτάσουν στη δεύτερη νίκη τους στο πρωτάθλημα. Ο Χρόνης αποβλήθηκε στο 75` για τους “πράσινους”.

Χλόη: Μπουκώρος, Αραμπατζής, Κίτσιος, Τροχόπουλος, Ντόντος, Μπαλαμώτης (20 λ. τρ. Μαυρογόνατος), Γεροβασίλης, Βαΐτσης, Ζαμπόγιας, Σεσκλιώτης (75’ Μιχολίτσης), Μπομπότης (70’ Χρόνης).

Αχιλλέας: Ζωγραφάκης, Κάσα, Ευαγγελίου, Τσεκούρας, Κωστόπουλος, Μαρούλης, Στεργίου, Μουζουράκης (65’ Κραβαρίτης), Μπεζάτης, Θ. Παναγιώτου (65’ Μόσχος), Καραγιάννης (35’ λ.τρ. Στέκας).