Υπέταξε και τον Πλατύκαμπο ο Άδμητος

Κάνοντας... ρελάνς τριπόντων στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Άδμητος Βελεστίνου έφτασε στη δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα επικρατώντας με σκορ 53-51 του Πλατυκάμπου την Κυριακή (28/11) στη Νέα Ιωνία

Παρά τα εις βάρος τους 32-41 και 39-47 στην τελευταία περίοδο, οι παίκτες του Βασίλη Αναγνωστόπουλου κατέκτησαν το ροζ φύλλο αγώνα ευστοχώντας στο τέλος σε τρία σερί τρίποντα, με τους Καρατσόλη, Μακρή και Κόκκαλη.

Τα δεκάλεπτα: 6-14, 27-25, 32-37, 53-51

Αδμητος Βελεστίνου (Αναγνωστόπουλος) : Καλόγηρος, Κόκκαλης 7 (1 τρ.) Αγοραστός 2, Καρδουλάκης 9, Μακρής 12 (2 τρ.), Κωτούλας 6, Καραγιάννης 4, Πανάγος 8, Μπρούσας, Καρατσόλης 5 (1 τρ.).

ΑΕΔ Πλατυκάμπου (Βούκατας): Λαγογιάννης 6, Γούρναρης 25 (4 τρ.), Παπατζέλος 8, Ψάρρας Π., Γιάκου 7, Ζέρρας 4, Ψάρρας Β, Μαργαρίτης 1, Ουγιάρος, Καρανίκας.

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Β` ΕΣΚΑΘ και η βαθμολογία:

Αναγέννηση Καλοχωρίου – Α.Ο. Άνω Λεχωνίων  50-52

Α.Ε.Σ. Ολυμπιονίκης – Λέοντας Τυρνάβου  54-72

Άδμητος Βελεστίνου – Α.Ε.Δ. Πλατυκάμπου  53-51

Α.Σ. Φαρσάλων – Ηρακλής Χάλκης B.C.  44-69

Ρεπό: Αρμένιο B.C.