Λύγισε στα πέναλντι ο Θησέας (βίντεο)

Ο Θησέας Αγριάς βρέθηκε κοντά σε μία ιστορική πρόκριση απέναντι στον Πανσερραϊκό της Super League 2 αλλά δέχτηκε γκολ στο τέλος της κανονικής διάρκειας (2-2) και ακολούθως ηττήθηκε στη διαδικασία των πέναλντι για να μείνει εκτός Κυπέλλου Ελλάδας

Βασικοί οι Σπαθής και Αλεξίου που ανέλαβαν να εκτελέσουν και πέναλντι με τον δεύτερο να νικιέται από τον αντίπαλο τερματοφύλακα, όπως και ο Ιακωβίδης.

Η ομάδα του Κώστα Σταματίου άνοιξε το σκορ στο τέλος του πρώτο μέρους με τον Φουρκιώτη, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στο 65` με τον Ριβάλντο. Ο Καρατζόλης στο 778ο λεπτό έδωσε ξανά το προβάδισμα στους "πράσινους" της Αγριάς με τον Ζέρη να ισοφαρίζει με απευθείας φάουλ στην τελευταία φάση του αγώνα. Για τον καταλογισμό του φάουλ υπάρχουν πολλά παράπονα από πλευράς Θησέα.

Στην παράταση δεν άλλαξε κάτι κι έτσι οδηγηθήκαμε στην "ρώσικη ρουλέτα" με τους Σερραίους να παίρνουν την πρόκριση με 4-2.