Αντιμετωπίστηκε άμεσα φωτιά στον Άγιο Δημήτριο
Υπό μερικό έλεγχο τέθηκε από τους αγρότες της περιοχής και την Πυροσβεστική η φωτιά σε σιτοκαλαμιά που εκδηλώθηκε σήμερα το μεσημέρι στον Άγιο Δημήτριο
![Αντιμετωπίστηκε άμεσα φωτιά στον Άγιο Δημήτριο](data/articles/1628017458136702700.png)
Στο σημείο βρέθηκαν επίσης ο πρόεδρος της Τοπικής Κοινότητας, Κωνσταντίνος Τσιακούμης και ο αντιδήμαρχος, Ιωάννης Μπατζιάκας.
Θυμίζουμε πως για τρίτη σερί μέρα, αύριο Τετάρτη, ο Νομός Μαγνησίας βρίσκεται στην κατηγορία κινδύνου 4, με τον κίνδυνο εκδήλωσης πυρκαγιάς να είναι πολύ υψηλός.