Δεν τα κατάφερε στις Καμινάδες ο Διαγόρας

Χάρη σε γκολ που δέχθηκαν στο πρώτο και το τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, οι Μελανόλευκοι του Στεφανοβικείου γνώρισαν σήμερα την ήττα με σκορ 2-0 στις Καμινάδες Καρδίτσας από τον Ατρόμητο Παλαμά
Φωτογραφία αρχείου από το Facebook @Διαγόρας Στεφανοβικείου

Ο Αλέξανδρος Κόκκινος στο 10ο και το 83ο λεπτό ήταν ο σκόρερ για τους γηπεδούχους.

Αυτή ήταν η πρώτη εκτός και δεύτερη διαδοχική ήττα στο πρωτάθλημα για την ομάδα του Μιχάλη Ζιώγα που την ερχόμενη εβδομάδα υποδέχεται τον Οικονόμο Τσαριτσάνης.

Από την άλλη πλευρά, οι Καρδιτσιώτες έφτασαν στη δεύτερη -εντός έδρας- νίκη στη σεζόν.

Το φιλμ της αναμέτρησης από το karditsapress.gr

ΓΚΟΛ - 10` Ο Ατρόμητος ανοίγει το σκορ με τον Κόκκινο να κάνει τη σέντρα-σουτ, τη μπάλα να βρίσκει στο κεφάλι του Λάιου και να καταλήγει στα δίχτυα.
30` Ο Μίχος γεμίζει με φάουλ από πλάγια στην περιοχή με τον Οικονόμου να πιάνει την κεφαλιά η οποία κατέληξε πάνω από την εστία του Πρίφτη.
45` Ο Διαγόρας απειλεί με τον Κούτσικο ωστόσο να μαζεύει πριν γίνει απειλητικός ο Ζιάκας.
52` Ο Ζιάκας δοκιμάζει το πόδι του από μακριά χωρίς όμως η μπάλα να του κάνει το χατίρι.
61` Ο Κουβέλας χτυπά το φάουλ από καλή θέση με τον Κούτσικο να μπλοκάρει.
65` Ο Ζιάκας σουτάρει μέσα από την περιοχή με τον Κούτσικο να μπλοκάρει.
69` Ο Κατσιγιάννης σεντράρει με τον Μίχο να πιάνει την κεφαλιά και τον Πρίφτη με ωραία επέμβαση να απομακρύνει σε κόρνερ.
ΓΚΟΛ 83` Οι γηπεδούχοι "κλειδώνουν" τη νίκη με τον Κόκκινο να πλασάρει εύστοχα απέναντι από τον Πρίφτη.
88` Σουτ του Ζιάκα φεύγει άουτ.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ατρόμητος (Τ.Παραφέστας): Κούτσικος, Μπαντής, Ζάρρας, Λιάπης, Οικονόμου, Μπασιάκας, Μίχος, Βαγγελάκος, Κατσιγιάννης, Ζάγγος, Κόκκινος.

Διαγόρας (Μ.Ζιώγας): Πρίφτης, Καραμπούζας, Σπαθής, Πρασσάς (70` Δίντσης), Λαϊος, Καραπλιάγκος (85` Σιγαλάκος), Κουβέλας, Αλεξίου, Αλαμάνης (20 λ. τρ. Καλύβας), Παπαγεωργίου (55` Τανός), Ζιάκας.