Η Γιορτή Πουλιών στην Κάρλα
Ο Φορέας Διαχείρισης Κάρλας – Μαυροβουνίου – Κεφαλόβρυσου Βελεστίνου – Δέλτα Πηνειού προσκαλεί κάθε ενδιαφερόμενο να συμμετάσχει το Σάββατο 5 Οκτωβρίου στις εκδηλώσεις με αφορμή την Ευρωπαϊκή Γιορτή των Πουλιών
![Η Γιορτή Πουλιών στην Κάρλα](data/articles/15699328361410994843.jpg)
Περιλαμβάνεται:
- Ορνιθοπαρατήρηση στην όχθη του Ταμιευτήρα της Κάρλας κατά τις ώρες 10:00 π.μ. – 12:00 μ.μ. σε σημείο πλησίον της γέφυρας 2Τ (επαρχιακή οδός Βόλου – Καναλίων).
- Ξενάγηση στο Εκθεσιακό Κέντρο Φυσικής Ιστορίας και Πολιτισμού Λίμνης Κάρλας και Μαυροβουνίου από το επιστημονικό προσωπικό του Φορέα Διαχείρισης κατά τις ώρες 10:00 π.μ. – 14:00 μ.μ., στα Κανάλια του Δήμου Ρήγα Φεραίου.
Η είσοδος για το κοινό είναι ελεύθερη.