ΒΕΛΕΣΤΙΝΟ καιρός

ΕΛΛΑΔΑ - ΚΟΣΜΟΣ

Το Μουντομπάσκετ στην ΕΡΤ

Συνολικά "επιστρατεύονται" τέσσερα από τα κανάλια της και η ΕΡΑ Σπορ, για να μεταδώσουν τα παιχνίδια, από το Σάββατο 31 Αυγούστου μέχρι τις 15 Σεπτεμβρίου
Το Μουντομπάσκετ στην ΕΡΤ

Αποκλειστικά στην ΕΡΤ όλα τα παιχνίδια του φετινού Μουντομπάσκετ, που θα λάβει χώρα στα παρκέ της Κίνας. Η ΕΡΤ Sports, που θα μεταδόσει όλα τα παιχνίδια της Εθνικής στους ομίλους, μαζί με την ΕΡΤ2, την ΕΡΤ3, την (υβριδική και διαδικτυακή) ΕΡΤ Play 1 και την ΕΡΑ Σπορ, θα συνδέονται ζωντανά με την χώρα της Άπω Ανατολής από τις 10.30 το πρωί μέχρι τις 17.30 το απόγευμα, για να καλύψουν τις προσπάθειες του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος και των υπολοίπων ομάδων.

Στην περιγραφή των αγώνων και το ρεπορτάζ οι Βαγγέλης Ιωάννου, Δημήτρης Χατζηγεωργίου, Γιώργος Τραπεζανίδης, Γιάννης Νάτου για τα κανάλια της ΕΡΤ και ο Γιάννης Ντεντόπουλος για την ΕΡΑ Σπορ. Η καθημερινή εκπομπή "World Basket Show", σε παρουσίαση του Κώστα Σωτηρίου και της Μαρίας Παπαδοπούλου, θα συνοδεύει τις μεταδόσεις των αγώνων από όλες τις πόλεις της χώρας μέχρι τον τελικό, και θα πλαισιώνει ως pre game και post game τους αγώνες της Εθνικής.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των μεταδόσεων της ΕΡΤ, στη φάση των ομίλων:

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 30/08
15.00 Τελετή Έναρξης (ΕΡΤ SPORTS)

ΣΑΒΒΑΤΟ 31/08
10.30 Ανγκόλα - Σερβία (ΕΡΤ2)
11.00 Πολωνία - Βενεζουέλα (EPT PLAY 1)
11.30 Ρωσία - Νιγηρία (ΕΡΤ SPORTS)
14.30 Φιλιππίνες - Ιταλία (ΕΡΤ3)
15.00 Ακτή Ελεφαντοστού - Κίνα (ΕΡΤ SPORTS)
15.30 Ισπανία - Τυνησία (ΕΡΤ2)
15.30 Αργεντινή - Κορέα (ΕΡΤ PLAY 1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 01/09
10.30 Καναδάς - Αυστραλία (ΕΡΤ PLAY 1)
11.00 Νέα Ζηλανδία - Βραζιλία (EPT SPORTS)
11.30 Τουρκία - Ιαπωνία (ΕΡΤ2)
14.30 Σενεγάλη - Λιθουανία (ΕΡΤ PLAY 1)
15.00 Ελλάδα - Μαυροβούνιο (ΕΡΤ SPORTS)
15.30 Τσεχία - ΗΠΑ (ΕΡΤ2)
15.30 Γαλλία - Γερμανία (ΕΡΤ3)

ΔΕΥΤΕΡΑ 02/09
10.30 Ιταλία - Ανγκόλα (ΕΡΤ2)
11.00 Βενεζουέλα - Ακτή Ελεφαντοστού (EPT PLAY 1)
11.30 Νιγηρία - Αργεντινή (ΕΡΤ SPORTS)
14.30 Σερβία - Φιλιππίνες (ΕΡΤ3)
15.00 Κίνα - Πολωνία (ΕΡΤ2)
15.30 Πουέρτο Ρίκο - Ισπανία (ΕΡΤ SPORTS)
15.30 Κορέα - Ρωσία (ΕΡΤ PLAY 1)

ΤΡΙΤΗ 03/09
10.30 Αυστραλία - Σενεγάλη (ΕΡΤ PLAY 1)
11.00 Μαυροβούνιο - Νέα Ζηλανδία (EPT SPORTS)
11.30 Ιαπωνία - Τσεχία (ΕΡΤ2)
14.30 Λιθουανία - Καναδάς (ΕΡΤ3)
15.00 Βραζιλία - Ελλάδα (ΕΡΤ SPORTS)
15.30 ΗΠΑ - Τουρκία (ΕΡΤ2)
15.30 Ιορδανία - Γαλλία (ΕΡΤ PLAY 1)

ΤΕΤΑΡΤΗ 04/09
10.30 Ανγκόλα - Φιλιππίνες (ΕΡΤ2)
11.00 Ακτή Ελεφαντοστού - Πολωνία (EPT PLAY 1)
11.30 Πουέρτο Ρίκο - Τυνησία (ΕΡΤ SPORTS)
14.30 Ιταλία - Σερβία (ΕΡΤ2)
15.00 Βενεζουέλα - Κίνα (ΕΡΤ PLAY 1)
15.30 Ρωσία - Αργεντινή (ΕΡΤ SPORTS)

ΠΕΜΠΤΗ 05/09
10.30 Καναδάς - Σενεγάλη (ΕΡΤ PLAY 1)
11.00 Βραζιλία - Μαυροβούνιο (EPT SPORTS)
11.30 Τουρκία - Τσεχία (ΕΡΤ2)
14.30 Λιθουανία - Αυστραλία (ΕΡΤ3)
15.00 Ελλάδα - Νέα Ζηλανδία (ΕΡΤ SPORTS)
15.30 ΗΠΑ - Ιαπωνία (ΕΡΤ2)
15.30 Δομινικανή Δημοκρατία - Γαλλία (ΕΡΤ PLAY 1)