Αποκλεισμός για Ρήγα από Πύρασο στο "Παντελής Μαγουλάς"

Ήττα με 2-1 από τον τυπικά γηπεδούχο Πύρασο στην παράταση και αποκλεισμός στους «8» του Κυπέλλου ΕΠΣΘ για τον Ρήγα.

Με 10 παίκτες πριν τη λήξη του πρώτου μέρους (αποβολή Βλιώρα) οι Βελεστινιώτες που έχουν παράπονα από τη διαιτησία για το δεύτερο εις βάρος τους γκολ το οποίο σημειώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο του έξτρα χρόνου, διαμαρτυρόμενοι στον ρέφερι Καλατζή και τον επόπτη Καλορογιαννη ότι η μπάλα είχε περάσει την τελική γραμμή πριν τη σέντρα από την οποία προήλθε το τέρμα (2-1).

Η ομάδα του Λάκη Μπακάλη αγωνίστηκε με τερματοφύλακα τον μεσοεπιθετικό Θοδωρή Χαλιμούρδα και παρά το αριθμητικό μειονέκτημα προηγήθηκε στο 54` (0-1) με απευθείας χτύπημα φάουλ του Τσιακίρη. Όμως ισοφαρίστηκε αμέσως μετά (1-1) από τον Μπέικο και τελικά ο Πύρασος -που επίσης αγωνίζονταν με 10 παίκτες από το 98ο λεπτό- πήρε το εισιτήριο στα ημιτελικά λίγο πριν το τέλος, με τον ίδιο σκόρερ.

Οι Αγχιαλίτες θα αντιμετωπίσουν στον ημιτελικό του νικητή του ζευγαριού Τοξότης-Σκιάθος.