Τουρνουά Ακαδημιών από τον Ρήγα Φεραίο
![Τουρνουά Ακαδημιών από τον Ρήγα Φεραίο](data/articles/1686904573573188144.png)
Η αντίστροφη μέτρηση για το μεγάλο τουρνουά Ακαδημιών που διοργανώνει ο Ρήγας Φεραίος έχει ήδη ξεκινήσει!
Στις 18 Ιουνίου το Δημοτικό στάδιο Βελεστίνου θα κατακλύσουν μικροί αθλητές και θα μετατρέψουν το ποδόσφαιρο σε γιορτή!
Στόχος της διοργάνωσης είναι η ψυχαγωγία και η άθληση των παιδιών που συμμετέχουν σε οργανωμένες Ακαδημίες Ποδοσφαίρου,η απόκτηση εμπειριών μέσα από αγώνες,η δημιουργία σχέσεων φιλίας και συνεργασίας ανάμεσα στους αθλητές αλλά κυρίως η εκμάθηση της ευγενούς άμιλλας.
Στο τουρνουά θα λάβουν μέρος οι ομάδες: Ρήγας Φεραίος, Εθνικός Κεραμιδίου, Ακρόπολη,Καρδίτσα EF.SD. και οι ηλικιακές κατηγορίες θα είναι οι εξής:Κ-8,Κ-10,Κ-13,Κ-15.
Θα απονεμηθούν κύπελλα σε κάθε ακαδημία!
Διοργάνωση: Ακαδημία Υποδομών Α.Σ.Β. "ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ"
![](/data/images/5013fa3166854183d5424880c416ca71.jpg)
![](/data/images/83d534101428eb377c73b8f6c24eb202.jpg)
![](/data/images/e0aff8096938507089a7dade303715f6.jpg)