ΒΕΛΕΣΤΙΝΟ καιρός

ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Κρίνονται θέσεις ανόδου και πρωταθλητής

Με την 22η και τελευταία αγωνιστική, ολοκληρώνονται σήμερα και αύριο και τα πρωταθλήματα σε Β’ – Γ’ Κατηγορία ΕΠΣΘ.
Κρίνονται θέσεις ανόδου και πρωταθλητής
Ο Αστέρας θέλει έναν πόντο στο φινάλε, για να πάρει τον τίτλο

Στη Β’ κατηγορία ΕΠΣΘ ο Αστέρας έχει εξασφαλίσει την άνοδο και στο φινάλε, που θα υποδεχτεί στον Ριζόμυλο τη Σκόπελο, θέλει και τον τίτλο του πρωταθλητή, ενώ άνοδο πανηγυρίζει και ο δεύτερος Πανιώνιος. Την 3η θέση που δίνει επίσης άνοδο -αν ο Μαγνησιακός ανέβει στη Γ’ Εθνική- έχει «κλειδώσει» η Σκιάθος.

Στη Γ’ Κατηγορία ΕΠΣΘ ο Ατρόμητος Νέας Ιωνίας στην πρώτη του χρονιά στο τοπικό πρωτάθλημα είναι πρωταθλητής, ενώ μετά και την προτελευταία αγωνιστική δεύτερος είναι ο Αχιλλέας Αχιλλείου (41 β.) και στο +1 από τους Νέους Αθλητές Νίκης (40 β.) Οι Νέοι Αγίας Άννας με το ρεπό τους έμειναν στους 38 β. και στην τελευταία αγωνιστική θα παίξουν Αχιλλέας – Ατρόμητος, Ελευθεριακός – ΝΑ Νίκης και Νέοι Αγ. Άννας – Άνω Λεχώνια. Σ’ αυτά τα ματς θα οριστικοποιηθούν η 2η και η 3η θέση.

Το πρόγραμμα της τελευταίας αγωνιστικής σε Β’ και Γ’ Κατηγορία έχει ως εξής:

Β’ Κατηγορία (22η)

Σήμερα, Σάββατο 13/5

Μικροθηβών 17:00

Μικροθήβες-Α.ΠΟ.Β.

(Βλαχόπουλος, Γιάννης,

Τασιόπουλος Κ.)

Βοηθητικό ΕΑΚ 17:00

Ιάσων Αλλης Μεριάς-Άνθ. Γαζής

(Δημητριάδης, Κουτσόπουλος Δ.,

Καρακίτσιος)

Αύριο, Κυριακή 14/5

Βασδέκειο 11:00

Πανιώνιος-Αγία Παρασκευή

(Πλακιάς, Γερμάνης, Νικολαής)

Ριζομύλου 11:00

Αστέρας Ριζομύλου-Σκόπελος

(Κούστας, Σφυρής, Αλέκος)

Σκιάθου 12:00

Σκιάθος-Μυρμηδόνες

(Αγγελόπουλος, Γκατζούνα,

Τσαγγάρης)

Στεφανοβικείου 17:00

Διαγόρας-Δάφνη

(Φωτίου, Καλορογιάννης, Δημητράκης)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Αστέρας Ριζομύλου 47, Πανιώνιος 45, Σκιάθος 40, Μυρμηδόνες 33, Α.ΠΟ.Β 30, Σκόπελος 30, Διαγόρας 28, Άνθιμος Γαζής 26, Δάφνη 25, Ιάσων Α.Μ. 18, Αγία Παρασκευή 16, Μικροθήβες 11 (εκκρεμούν τα παιχνίδια Διαγόρας-Σκόπελος και Ανθ. Γαζής-Σκόπελος).

ΟΙ ΣΚΟΡΕΡ: 20: Τσουπαρέλος (Σκόπελος), 19: Κιπτίου (Πανιώνιος), 16: Χούμπλης (ΑΠΟΒ), 12: Παπασακελλαρίου(Αγία Παρασκευή), 11: Γουτούλης (Αστέρας), Καπάκης (Πανιώνιος), 9: Φούκης (Πανιώνιος), Παρθένης (ΑΠΟΒ), 8:Κούκιος (Αγία Παρασκευή), Τόπας (Μυρμηδόνες) 7: Στεργιόπουλος (Δάφνη), Κίτσας (Α.Γαζής), Ελ. Πρίφτι(Σκιάθος), Κυριέρης (Μικροθήβες).

Γ’ Κατηγορία (22η)

Σήμερα, Σάββατο 13/5

Χλόης 17:00

ΑΕ Χλόης-Ηρακλής

(Ρίζος, Αγγελόπουλος,

Νικολαής)

Αύριο, Κυριακή 14/5

Βασδέκειο 17:00

Ελευθεριακός-Ν. Α. Νίκης

(Σαμαράς, Παπαγεωργίου,

Ανδραδόπουλος)

Olimpico 17:00

Νέοι Αγίας Άννας-Άνω Λεχώνια

(Κίττος, Καρακίτσιος, Κατσιφός)

Αχιλλείου 17:00

Αχιλλέας-Ατρόμητος

(Κούστας, Σφυρής, Αλέκος)

Αργαλαστής 18:00

Κένταυρος Ν.Π.-Απόλλων Καν.

(Καρβούνη, Ρίζος, Τσίντζας)

Ρεπό: Πηλέας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ατρόμητος 47, Αχιλλέας 41, Νέοι Αθλητές Νίκης 40, Νέοι Αγίας Άννας 38, Χλόη 34, Απόλλων Καναλίων 23, Ηρακλής Βόλου 22, Κένταυρος Νοτίου Πηλίου 20, Ελευθεριακός 19, Πηλέας 10, Άνω Λεχώνια 5 (ο Πηλέας έχει ποινή -5 β.).

ΟΙ ΣΚΟΡΕΡ: 25: Κατσαβριάς (Αχιλλέας), 19: Πριτσίνης(Ελευθεριακός), 17: Μουλαλίου (Ν. Αγ. Αννας), Κιόσκου(Αχιλλέας), 15: Σιαφαρίκας (Ν.Α. Νίκης), 13: Παπαδόπουλος(Ατρόμητος Ν.Ι.), Μπουρνάκης (Ατρόμητος), 11: Βούλγαρης(Ν.Α. Νίκης), Μάρκου (Ν. Αγ. Αννας), 9: Δαμάσκος (Απόλλων Καναλίων), Βαΐτσης (Χλόη), Γιαννακούρας (Ατρόμητος).

Πιο διαβασμένα