Ρήγας - Τοξότης: Γκολ και φάσεις

Με κεφαλιά του Αποστολίδη στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ρήγας "έσωσε" τον βαθμό (1-1) απέναντι στον Τοξότη

Εντονο σασπένς είχε το παιχνίδι που διεξήχθη την Κυριακή για την 17η αγωνιστική της Α` Κατηγορίας στο Βελεστίνο.

Ο Τοξότης προηγήθηκε με ωραία ενέργεια και σουτ του πρώην "κυανόλευκου, Αλμπαν Κοντρα με τη συμπλήρωση 10 λεπτών αγώνα. Ο Ρήγας πίεζε για την ισοφάριση, ενώ μία μεγάλη ευκαιρία για τους Βολιώτες με τον Κωνσταντινίδη κόλλησε κυριολεκτικά στη λάσπη της μικρής περιοχής, πριν καταλήξει στα δίχτυα. Οι Βελεστινιώτες διαμαρτυρήθηκαν για πέναλντι πάνω στον Γκάγκα πριν έρθει το γκολ της ισοφάρισης με κεφαλιά του Δ. Αποστολίδη στις καθυστερήσεις έπειτα από φάση διαρκείας και γέμισμα του Χότζα, τέρμα που διατήρησε το εντός έδρας αήττητο για την ομάδα του Λάκη Μπακάλη.