Δράσεις για μέτρα πρόληψης πυρκαγιάς και προστασίας σε σχολεία του Δήμου
![Δράσεις για μέτρα πρόληψης πυρκαγιάς και προστασίας σε σχολεία του Δήμου](data/articles/16693836051296485329.jpg)
Ξεκίνησε, σήμερα, Παρασκευή 25 Νοεμβρίου 2022, η ενημερωτική δράση με θέμα "Μέτρα Πρόληψης Πυρκαγιάς και Προστασία σε περίπτωση Σεισμού" στο Δημοτικό Σχολείο και το Γυμνάσιο Στεφανοβικείου.
Η δράση πραγματοποιείται από τον Δήμο Ρήγα Φεραίου σε συνεργασία με την ΚΟΙΝΣΕΠ "Ρήγας Φεραίος" και την Πυροσβεστική Υπηρεσία Βελεστίνου.
Τους μαθητές ενημέρωσαν από την Πυροσβεστική οι κ.κ.:Βαγγέλης Ράμμος, Ανθυποπυραγός και επικεφαλής, Γιώργος Τζατζάκης, Αρχιπυροσβέστης και οδηγός του πυροσβεστικού οχήματος και Ζαφείρης Πανόπουλος, Υπαρχιπυροσβέστης.
Η δράση θα πραγματοποιηθεί και στα υπόλοιπα σχολεία του Δήμου.
![Δράσεις για μέτρα πρόληψης πυρκαγιάς και προστασίας σε σχολεία του Δήμου](data/articles/1669383664895278062.jpg)
![Δράσεις για μέτρα πρόληψης πυρκαγιάς και προστασίας σε σχολεία του Δήμου](data/articles/1669383664663864931.jpg)
![Δράσεις για μέτρα πρόληψης πυρκαγιάς και προστασίας σε σχολεία του Δήμου](data/articles/16693836641232495618.jpg)