Aγκαλιά αγάπης για το ΘΑΥΜΑ στο Βελεστίνο
Μέσω της εκδήλωσης συνεχίστηκε η εκστρατεία ενημέρωσης, ενδυνάμωσης και στήριξης της γυναικείας ψυχολογίας, με θέμα "Η Γυναίκα Σήμερα" - Παράλληλα, τα έσοδα της εκδήλωσης θα διατεθούν για την κάλυψη αναγκών συνανθρώπων μας
![Aγκαλιά αγάπης για το ΘΑΥΜΑ στο Βελεστίνο](data/articles/16678974871927673232.jpg)
Με μια μεγάλη αγκαλιά αγάπης υποδέχτηκαν οι πολίτες στο Βελεστίνο, την Έδρα του Δήμου Ρήγα Φεραίου, την Πανελλήνια Φιλανθρωπική Δράση "ΘΑΥΜΑ" .
Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία την Κυριακή 6 Νοεμβρίου στο καφέ Click.
Ο Σύλλογος Γυναικών Βελεστίνου "ΥΠΕΡΕΙΑ ΚΡΗΝΗ" και ο Σύλλογος Νεολαίας Βελεστίνου "ΕΝΟΔΙΑ", ήταν οι συνδιοργανωτές που στήριξαν την προσπάθεια της Δράσης.
Το "παρών" έδωσε και ο Σύλλογος Επαγγελματιών Εμπόρων.
Η εκδήλωση είχε διπλό χαρακτήρα καθώς το ΘΑΥΜΑ, συνεχίζει την εκστρατεία ενημέρωσης, ενδυνάμωσης και στήριξης της γυναικείας ψυχολογίας, με θέμα "Η Γυναίκα Σήμερα".
Η ψυχολόγος Ανδριανή Μητροπούλου από το Βελεστίνο, ανέπτυξε τον δύσκολο και πολυποίκιλο ρόλο της γυναίκας και έδωσε τις πολύτιμες συμβουλές της, για το πώς μπορεί να ανακουφιστεί η καθημερινότητα της, με απλούς αλλα σημαντικούς τρόπους και πως θα μάθει να αγαπά τον εαυτό της.
Η Διαιτολόγος-Διατροφολόγος, Ραφέλα Καλαμπακιώτη, μίλησε για την διατροφή της γυναίκας και πώς επηρεάζει την ψυχολογία της.
Η αρθρογράφος Κική Γιαμουρίδου ανέλυσε το ρόλο της γυναίκας, ως μητέρα και εργαζόμενη σήμερα.
Η πρόεδρος της Δευτεροβάθμιας Σχολικής Επιτροπής Βάσω Παπανικολάου-Χατζοπούλου παρουσίασε την εκδήλωση.
Το ΘΑΥΜΑ, δημιούργησε γέφυρα επικοινωνίας και αλληλεγγύης με τον Δήμο Ρήγα Φεραίου, καθώς θα συμβάλει και θα στηρίξει πολίτες του τόπου αν χρειαστεί στο μέλλον.